Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

24.05.2021
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Oslo"
O

Oslo

Dramat, reż. Bartlett Sher, USA 2021, HBO GO, od 30 V

O porozumieniach izraelsko-palestyńskich z 1993 roku powstała najpierw głośna sztuka teatralna J.T. Rogersa, a 23 lata później Sher jako pierwszy wystawił ją na scenie. Dziś razem stworzyli z tego film, który rekonstruuje tamte wydarzenia i przygląda się ludziom biorącym udział w negocjacjach. Trudno wyobrazić sobie bardziej znaczący moment na premierę.

Krakowski Festiwal Filmowy

krakowfilmfestival.pl, 30 V – 6 VI

Tegoroczny KFF odbędzie się hybrydowo, czyli równolegle w kinach i w sieci. Otworzy go nowy dokument „Polański, Horowitz. Hometown” Mateusza Kudły i Anny Kokoszki-Romer, w którym dwaj artyści, zaprzyjaźnieni od czasów dzieciństwa, spotykają się po latach w rodzinnym mieście i wędrują śladami wojennych wspomnień. Seanse online według harmonogramu na stronie....

1909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]