Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

29.06.2020
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Zniknięcie mojej matki"
Z

Zniknięcie mojej matki

Dokumentalny, reż. Beniamino Barrese, Włochy 2019, Canal+ Dokument, 1 VII, 22.45

W 1973 r. Benedetta Barzini, topowa modelka związana m.in. z Fabryką Warhola, wycofała się ze świata blichtru, została radykalną aktywistką feministyczną, aż w końcu zamieszkała na bezludnej wyspie. Po latach jej syn próbuje dociec, co tak naprawdę stało za tym zniknięciem. Osobisty dokument staje się także zapisem walki o prawo do życia na własnych warunkach.

Quiz

Miniserial, reż. Steven Frears, Wielka Brytania 2020, odc. 1-3, HBO GO, od 1 VII

Twórca „Królowej” i „Skandalu w angielskim stylu” tym razem powraca do wydarzeń z 2001 r., kiedy to były major brytyjskiej armii Charles Ingram wraz z dwojgiem wspólników dokonał przekrętu na milion funtów, wygrywając lokalną edycję telewizyjnych „Milionerów”. W roli głównej Matthew...

1925

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]