Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

17.09.2012
Czyta się kilka minut
11 - 17 września 2012
Z

Zmarł prof. Mieczysław Porębski. Wybitny krytyk i historyk sztuki, autor pojęcia „ikonosfera”, przyjaciel i komentator twórczości Kantora i Nowosielskiego, laureat licznych nagród, m.in. Nagrody Literackiej „Gdynia” za książkę eseistyczną „Spotkanie z Ablem”. Miał 91 lat. Piszemy o nim obszerniej w „TP”.

Urodziny Tomasa Venclovy. Litewski poeta, eseista, autor m.in. monografii twórczości Aleksandra Wata oraz książek dotyczących historii Wilna, przyjaciel Josifa Brodskiego i Czesława Miłosza, obchodził 75. urodziny. Z tej okazji „Zeszyty Literackie” opublikowały jego nową książkę – „Powroty do Litwy”, okolicznościowe imprezy odbyły się m.in. w Wilnie oraz w Ośrodku „Pogranicze” w Sejnach.

Szóstka Bookera. Kapituła The Man Booker Prize for Fiction, słynnej, przyznawanej od 1969 r. nagrody honorującej książki anglojęzyczne...

3085

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]