Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

W poszukiwaniu minionego czasu

W poszukiwaniu minionego czasu

21.05.2012
Czyta się kilka minut
16 maja w Kościele Uniwersyteckim we Wrocławiu na zakończenie festiwalu „Wiek XX. Anamneses” wystąpił legendarny zespół Huelgas Ensemble z Louvain, zaliczany do grona najlepszych chórów świata.
fot. Grzegorz Kwolek / Ośrodek Pamięć i Przyszłość
M

Muzycy, prowadzeni przez charyzmatycznego Paula Van Nevela, założyciela i dyrygenta zespołu, dali pokaz wokalnego kunsztu najwyższej próby. Koncert „W poszukiwaniu minionego czasu” był muzyczną wyprawą do krainy harmonii, kontrapunktu i kunsztownej polifonii. Podróżą, która zaczęła się od chorału Bacha, by poprzez muzykę renesansu dotrzeć do czasów średniowiecza (zabrzmiało m.in. „Laudes Regiae” – utwór na koronację Karola Wielkiego w 800 r.). W drugiej części występu muzycy wykonali utwory Guillaume’a de Machauta, Jacoba Clementa, di Lassa i Rossiego, aby na koniec powrócić do chorału Bacha. Zespół wystąpił we Wrocławiu na zaproszenie Fundacji im. Andrzeja Markowskiego.

725

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]