Reklama

Ładowanie...

W obiektywie dzieci

06.04.2003
Czyta się kilka minut
N

Na krużgankach krakowskiego klasztoru oo. Dominikanów zaprezentowano fotografie wykonane przez dzieci z popegeerowskich wsi Krzywa i Jasionka w Beskidzie Niskim. Pokazano najciekawsze zdjęcia spośród 3 tysięcy powstałych w czasie dwutygodniowych warsztatów prowadzonych przez Piotra Janowskiego - fotografika współpracującego z „Gazetą Wyborczą”. Fotografie w znakomity sposób ukazują ubogi i prosty świat beskidzkich dzieci. W Krzywej i Jasionce wnętrza rodzinnych domów jeszcze zdobią makatki z jeleniem i z Panem Jezusem, rodzinne ołtarzyki, kolorowane fotografie, pamiątki z komunii, sportowe trofea, papież pod paprotką, lodówki oklejone naklejkami. Obiekty dumy to także odtwarzacz kompaktowy i wielka maskotka na kanapie nakrytej kocem, a nawet całe rzędy miśków i piesków. We wnętrzach są ludzie najbliżsi, rodzice, rodzeństwo. Świetne jest zdjęcie Łukasza Kicwaka (14 lat) ukazujące...

1558

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]