Reklama

Twarda szkoła

Twarda szkoła

04.09.2007
Czyta się kilka minut
Godziny poranne pod jednym z krakowskich gimnazjów. "Jak widzę te mury, to mi się w środku przewraca. Typowe narzekanie uczniów? Nie. To rozmowa nauczycielek przed radą pedagogiczną.
Z

Zwykła niechęć do pracy po urlopie? Skończył się czas nauczycieli z powołaniem? Problem jest głębszy, także oni czują się zmęczeni panującą od pewnego czasu sytuacją.

- Boimy się nowych pomysłów ministra i starych pomysłów dyrekcji. Nic nie wiadomo. Brakuje spójności i systemowych rozwiązań na dłużej - tłumaczy pani Joanna, pedagog z warszawskiej podstawówki.

Dentysta o 23.00

Choć dyrektorzy szkół zapewniają, że nie ma powodów do niepokoju, bo takie sprawy jak tzw. siatka zajęć, wytyczne kuratorium czy spis podręczników są znane, nauczyciele często nie wierzą. Zdarzało się już, że nowy minister zmieniał wszystko w ostatnim momencie. Tak było np. w przypadku nowych matur, wycofanych przez Krystynę Łybacką (SLD) na kilka miesięcy przed egzaminem.

Dziś minister Ryszard Legutko (PiS) zapowiada...

10501

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]