Reklama

Ładowanie...

Tańczący z owieczkami

11.12.2007
Czyta się kilka minut
Ks. Eda Jaworski, proboszcz parafii w Gułtowych k. Kostrzyna Wlkp., okleja swój samochód plakatami reklamującymi kwestę na Rossę / fot. WALDEMAR WYLEGALSKI
N

Niedziela, 14 października (Dzień Papieski)

Pobudka jak zawsze około siódmej, próba dobudzenia kawą, modlitwy oraz wyścig ze Sławkiem Leszką, seniorem ministrantów, który z własnej woli i pobożności posługuje jako kościelny. Co niedzielę tak samo: czy zdążę wziąć prysznic, czy Sławek pierwszy zadzwoni na probostwo. Dziś kolejne zwycięstwo Sławka - podaję mu klucze i idę się obmyć. Trochę jestem zły na siebie. Dzień Papieski, a parafia bez organisty, ale trochę szturchańców od życia nie zaszkodzi. Kiedy tydzień temu odchodził pan Ludwik, byłem pewny, że tydzień to bardzo dużo czasu, żeby kogoś znaleźć. Okazało się jednak, że nie.

Po Mszy odmawiamy Różaniec. Będziemy jako wspólnota trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu, aż do Nowenny Bożego Miłosierdzia, czyli do godz. 15.00.

---ramka 557260|lewo|1---Po...

12233

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]