Reklama

Taizé, czyli imię Kościoła

Taizé, czyli imię Kościoła

09.01.2005
Czyta się kilka minut
40 tys. chrześcijan, w tym kilka tysięcy Polaków, przyjechało do Lizbony na doroczne spotkanie zorganizowane przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé.
B

Brat Roger, niemal 90-letni założyciel Wspólnoty, wystosował do uczestników okolicznościowy list, w tym roku zatytułowany “Przyszłość pełna pokoju". Znalazł się w nim apel, aby młodzi nie poddawali się zniechęceniu i bezczynności: “Jezus Chrystus nie przyszedł na ziemię, żeby kogokolwiek potępić, przyszedł torować ludziom drogi komunii". Komunia zaś jest jednym z piękniejszych “imion Kościoła: w nim nie może być wzajemnej surowości, a jedynie przejrzystość, dobroć serca, współczująca miłość". Brat Roger jest przekonany, że “dzięki Ewangelii możemy odkryć zdumiewającą prawdę: Bóg nie jest twórcą ani strachu, ani niepokoju, Bóg może nas tylko kochać". List, przetłumaczony na 55 języków, będzie rozważany przez najbliższy rok podczas cotygodniowych spotkań młodzieży w Taizé.

Przesłania do zgromadzonych w Lizbonie wystosowali również Jan Paweł II i patriarchowie,...

5126

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]