Reklama

Szukaj ciszy

Szukaj ciszy

19.11.2013
Czyta się kilka minut
Ciekawskość sprawia, iż uciekamy się do wróżek czy widzących, którzy twierdzą, że otrzymują przesłania od Maryi. „Maryja jest Matką i kocha nas wszystkich, nie jest jednak naczelnikiem poczty rozsyłającym codziennie wiadomości” –

– mówił Franciszek 14 listopada podczas Mszy św. w Domu świętej Marty, przypominając, że pogoń za nowinkami oddala nas od Ducha mądrości, który obdarza pokojem.
Tylko w pokoju serca można szukać i odnajdywać mądrość Boga. Dlatego papież radzi unikać tego, co prowadzi do jego utraty i wskazuje na dwie przyczyny niepokoju, w którym nie słyszymy Boga. Pierwsza to łaknienie wrażeń i informacji: „aby wciąż się działo”. Czy przyszedł nowy mail? Esemes? Czy znajomi przez ostatnie 10 minut dodali wpis na Facebooku? Ciekawskość, wścibstwo i gadulstwo prowadzą do zamieszania. „Otwórz szeroko usta, abym je napełnił”, mówi Psalmista (Ps 81), lecz nasze usta są pełne, bo zajęte przeżuwaniem nowinek. Franciszek zaprasza do wyjścia z hałasu i rozproszenia, by stworzyć w sobie wolną przestrzeń dla Boga i Jego Nowiny.
Drugą przyczyną niepokoju jest lęk o siebie. Szukając...

2054

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]