Reklama

Szanujmy się

11.08.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 31 / 2014
D

Dziękuję za artykuł Justyny Bargielskiej „Chazan dawał wybór”, jak również za wcześniejszy list czytelniczki utrzymany w podobnym duchu. Cieszę się, że „Tygodnik” takie teksty publikuje, chociaż uważam, że mijają się one z istotą sprawy. Profesor Chazan został bowiem pozbawiony stanowiska nie za to, że był „wrogiem kobiet”, ani nie za to, że ma, głosi i wspiera taki akurat światopogląd, wynikający z jego religijnej wiary. Został zwolniony dlatego, że – o ile dobrze zrozumiałem doniesienia – odmawiał przekazania informacji o możliwości zakończenia ciąży oraz manipulował terminami badań i informacjami o stanie płodu, by taką aborcję uniemożliwić, łamiąc w ten sposób prawa pacjentek i skazując je na dodatkowe cierpienia. Tym większy żal, że chodzi o znakomitego specjalistę i najwyraźniej niepozbawionego empatii człowieka.
Również tytuł artykułu nie jest zgodny z prawdą (chociaż...

2305

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]