Reklama

Szanujmy się

Szanujmy się

11.08.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 31 / 2014
D

Dziękuję za artykuł Justyny Bargielskiej „Chazan dawał wybór”, jak również za wcześniejszy list czytelniczki utrzymany w podobnym duchu. Cieszę się, że „Tygodnik” takie teksty publikuje, chociaż uważam, że mijają się one z istotą sprawy. Profesor Chazan został bowiem pozbawiony stanowiska nie za to, że był „wrogiem kobiet”, ani nie za to, że ma, głosi i wspiera taki akurat światopogląd, wynikający z jego religijnej wiary. Został zwolniony dlatego, że – o ile dobrze zrozumiałem doniesienia – odmawiał przekazania informacji o możliwości zakończenia ciąży oraz manipulował terminami badań i informacjami o stanie płodu, by taką aborcję uniemożliwić, łamiąc w ten sposób prawa pacjentek i skazując je na dodatkowe cierpienia. Tym większy żal, że chodzi o znakomitego specjalistę i najwyraźniej niepozbawionego empatii człowieka.
Również tytuł artykułu nie jest zgodny z prawdą (chociaż...

2305

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]