Reklama

Sybilla 2002

Sybilla 2002

01.06.2003
Czyta się kilka minut
1

18 maja br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego wręczono nagrody laureatom tegorocznej edycji nagrody Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku - Sybilla 2002. Konkurs ten, jeden z najważniejszych w muzealnictwie, organizowany jest (wcześniej pod inną nazwą) od ponad 20 lat. Nagrody przyznawane są w 11 kategoriach.

Warto wymienić chociaż niektórych laureatów. Wyróżniono m.in. Muzeum Wsi Lubelskiej za ocalenie zabytkowej drewnianej cerkwi z 1759 r. przeniesionej z Tarnoszyna i służącej obecnie lokalnej parafii greckokatolickiej. Doceniono Muzeum Regionalne w Pińczowie za „konserwację wystroju malarskiego i dwóch renesansowych portali w przedsionku synagogi w Pińczowie” (prace dofinansowane były przez Światową Fundację Opieki nad Zabytkami - Program Ratowania Dziedzictwa Kultury Żydowskiej). Zauważono festyn archeologiczny w Branicach, towarzyszący ekspozycji prehistorycznego i...

1257

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]