Reklama

Ładowanie...

Światłość prawdziwa

17.12.2007
Czyta się kilka minut
Dzień mnicha jest tak ułożony, że praca imodlitwa przeplatają się wzajemnie: czyszczenie toalet, klasztorna korespondencja, oprowadzanie wycieczek, pisanie projektów i... godziny medytacji.
N

Niedziela

Świadomość Jego obecności o poranku, jak co dzień, o 5.15, delikatnie przemienia kolejną noc z jej tajemnymi sennymi symbolami przesłań z podświadomości w nowy, wspólnie tworzony w miarę świadomie Dzień Pański. Przy odmawianiu Różańca jawią się wydarzenia wieczorne lub te z wyraźnym długotrwałym zmaganiem się... Planujemy razem wydarzenia dzisiejsze. Umawiamy się, by pomógł mi dobrze sformułować kazanie na Mszę wieczorną: bym powiedział to, czego potrzebują uczestnicy Eucharystii, lub to, co On chce im powiedzieć. Proszę, by piękne były dziś spotkania z moimi przyjaciółmi. Bym pamiętał o telefonie w ważnej sprawie. Zastanawiam się też, jak spędzić wolne popołudnie.

Śpiewana Jutrznia o 6.00 w chórze kościoła tynieckiego wprowadza mnie w życie mnicha. Nierozśpiewane gardło niczym maleńki oścień uświadamia o ludzkiej...

12010

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]