Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Świat może być lepszy

Świat może być lepszy

07.08.2016
Czyta się kilka minut
„TP” 32/2016
C

Chcę się podzielić ogromnym szczęściem, które było udziałem mojego domu dzięki wizycie uczestniczek pielgrzymki z Włoch. Tych kilka dni było jednymi z najwspanialszych, jakie dane mi było przeżyć. Wszystko to dzięki mojemu młodszemu synowi, który bardzo mocno zaangażował się w organizację i uczestnictwo w tym wydarzeniu, a także całej rodzinie, która przygotowała dla gości mieszkanie i się nimi opiekowała.
Nawet nie wyobrażałem sobie, że goszczenie obcych może wywołać taką falę cudowności. Pomimo bariery językowej, pomimo tego, że nasze panie z Włoch wychodziły stosunkowo wcześnie, a wracały raczej późno, nasze kontakty były pełne emocji, spontaniczności, radości i szczerości, a więc wszystkiego tego, czego w naszym codziennym życiu brakuje. Z dnia na dzień byliśmy sobie coraz bliżsi, z dnia na dzień, z godziny na godzinę mieliśmy sobie więcej do powiedzenia.
Mieliśmy być „przechowalnią dla pielgrzymów”, a mam wrażenie, że staliśmy się Wieczernikiem, w którym codziennie dochodziło do cudownych zdarzeń. Dla mnie to są prawdziwe cuda, za które chciałbym podziękować Janowi Pawłowi II, jako inicjatorowi ŚDM, a także obecnemu papieżowi, który z niepowtarzalnym entuzjazmem kontynuuje dzieło. W tym smutnym, naznaczonym okrutnością wojny i brudnej polityki świecie to dzieło jest znakiem, że Człowiek jeszcze nie umarł. Niech powtarzane przez Franciszka pytanie: „Czy chcecie, czy potraficie zmieniać świat?” zasieje w nas nadzieję na to, że ten świat jeszcze może być lepszy.
Dziękuję Francesce, Elisie i mojej rodzinie, że mogłem w tych kilku lipcowych dniach poczuć się jak w niebie!

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]