Reklama

Sprostowanie

Sprostowanie

28.05.2018
Czyta się kilka minut
W

W związku z artykułem pt. „Gdy państwo śpi”, autorstwa Marka Rabija, opublikowanym w „Tygodniku Powszechnym” na stronach 29-30 w wydaniu z 13 maja 2018 r., nr 20 (3592), na podstawie przepisu art. 31a ustawy prawo prasowe Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wnosi o zamieszczenie sprostowania o następującej treści:

„Nieprawdą jest, że najpóźniej we wrześniu 2017 r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wiedziało, że z kont Fundacji Czartoryskich zniknęła większa część pieniędzy ze sprzedaży kolekcji Czartoryskich”.

Uzasadnienie: Artykuł opublikowany 13 maja 2018 r. na stronach 29-30 „Tygodnika Powszechnego” w wydaniu nr 20 (3592), autorstwa Marka Rabija, zawiera nieprawdziwą informację: „(...) najpóźniej we wrześniu 2017 r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wiedziało już, że z kont Fundacji Czartoryskich zniknęła większa część pieniędzy ze sprzedaży kolekcji Czartoryskich”. Fundacja Czartoryskich nie informowała Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o tym, co robi ze swomi – prywatnymi – pieniędzmi. Jednocześnie żaden z kompetentnych pracowników nie potwierdził, iż dysponował taką wiedzą pochodzącą z innego źródła.

OD REDAKCJI:

Zgodnie z wymogiem art. 32 p. 6 Prawa Prasowego do powyższego sprostowania możemy się odnieść dopiero w kolejnym numerze, co też uczynimy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]