Reklama

Spotkajmy się w Łańcucie

Spotkajmy się w Łańcucie

18.05.2015
Czyta się kilka minut
Szanowni Państwo, już po raz pięćdziesiąty czwarty Muzeum-Zamek w Łańcucie otwiera swoje gościnne progi dla Muzycznego Festiwalu, którego organizatorem jest Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie.
Okładka dodatku "Festiwal Muzyczny w Łańcucie" Fot. Darek Delmanowicz / PAP
W

W tym roku – podobnie jak w latach minionych – gościć będziemy wybitnych artystów, którzy przyjadą do Łańcuta z Polski i z zagranicy, by z festiwalową publicznością dzielić się sztuką muzyczną. Wystąpią m.in.: Ewa Podleś i Andreas Scholl, a także BOVIARTrio, Olga Pasiecznik, Piotr Pławner i Włodek Pawlik. Jeden z koncertów odbędzie się w łańcuckim kościele, gdzie czwórka solistów i wrocławski zespół barokowy pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka zaprezentują kompozycje polskich twórców doby baroku.
Festiwal rozpocznie się w sobotę 23 maja plenerowym wystawieniem opery „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego w reżyserii Bogusława Nowaka. Wystąpią soliści, chór i balet Opery Krakowskiej oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej. W niedzielę 24 maja, w czasie kolejnego koncertu plenerowego, będzie można usłyszeć najpiękniejsze piosenki światowego kina, w wykonaniu m.in. Kasi Cerekwickiej, Piotra Tazbira, Moniki Ledzion i Pawła Skałuby, którym towarzyszyć będzie orkiestra Filharmonii Podkarpackiej i Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli. Profil tego festiwalu zakłada bowiem różnorodność form, gatunków i rodzajów muzyki.
Centrum festiwalowym jest oczywiście urokliwa sala balowa łańcuckiego Zamku, gdzie muzyka kameralna brzmi nadzwyczajnie! Przed nami tydzień niezwykłych wrażeń i artystycznych wzruszeń, którym towarzyszyć będą również spotkania oraz rozmowy o muzyce, przy muzyce i dla muzyki.
Wszystko to będzie możliwe dzięki znaczącej pomocy finansowej, którą otrzymał Festiwal. Dziękuję w tym miejscu Pani Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Małgorzacie Omilanowskiej, dziękuję Marszałkowi Województwa Podkarpackiego – Panu Władysławowi Ortylowi, a także Prezydentowi Miasta Rzeszowa – Panu Tadeuszowi Ferencowi i Burmistrzowi Łańcuta – Panu Stanisławowi Gwizdakowi. Dziękuję także licznemu gronu sponsorów, na czele z Mecenasem Festiwalu – PGE, Polską Grupą Energetyczną. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Dyrektora Muzeum-Zamku w Łańcucie – Pana Wita Karola Wojtowicza. Spotkajmy się w Łańcucie! Zapraszam. ©

Prof. MARTA WIERZBIENIEC Dyrektor Naczelny Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie i Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

Sztukę wspieramy z całej mocy!

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. wspiera kulturę narodową. Jesteśmy mecenasem różnych dziedzin sztuki. Dobrą energię inwestujemy w wydarzenia tworzone z pasją.
W tym roku po raz kolejny PGE Polska Grupa Energetyczna jest Mecenasem Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. To święto nas wszystkich, wyjątkowe wydarzenie o bogatym programie artystycznym, łączącym tradycyjne koncerty kameralne, symfoniczne i recitale z propozycjami współczesnych artystów.
PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA

Dodatek przygotowany we współpracy z Filharmonią Podkarpacką. Redakcja: Jakub Puchalski
Mecenas: PGE | Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Gmina Miasto Rzeszów | Kultura w Rzeszowie | Miasto Łańcut | Muzeum-Zamek w Łańcucie | Filharmonia Podkarpacka
Sponsorzy: Asseco Poland | MTU Aero Engines | BestA | ICN Polfa Rzeszów | Aviva | Społem PSS Rzeszów | DevelopRes | I.A.R. Instytut Analizy Ryzyka

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]