Reklama

Skrajne zjawiska pogodowe

Skrajne zjawiska pogodowe

08.02.2021
Czyta się kilka minut
MICHAEL PROBST / AP / EAST NEWS
M

Masy lodowatego powietrza z północy zderzyły się w minionych dniach nad Niemcami z masami ciepłego powietrza z południa. Skutkowało to różnicą temperatur nawet do 25 stopni między północno-środkowymi regionami kraju, gdzie obfite opady śniegu zablokowały autostrady, a południem, gdzie deszcze i odwilż doprowadziły do powodzi. Na zdjęciu: okolice miasteczka Nidderau w Hesji, 3 lutego 2021 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]