Reklama

Przestrzeń pytań

Przestrzeń pytań

12.09.2006
Czyta się kilka minut
Religia w szkole jest wielką szansą Kościoła katolickiego w Polsce. Szansą w dużej mierze niewykorzystaną.
rys. M. Owczarek
J

Jaka jest skuteczność katechezy szkolnej? "Na podstawie własnych obserwacji, a także rozmów prowadzonych z przedstawicielami innych ośrodków akademickich, dochodzę do wniosku, że młodzież ubiegająca się o przyjęcie na wydziały teologiczne czy uczelnie kościelne w dużej części wykazuje się stosunkowo wysokim stopniem ignorancji religijnej" - pisze ks. prof. Zbigniew Marek w miesięczniku "Katecheta". Z kolei bp Stanisław Wielgus w ubiegłorocznym "Liście na Wielki Post" zwraca uwagę, że "jest wielu chrześcijan, których wiedza religijna jest znikoma, nierozwinięta albo obarczona błędami. Przygnębiającym wprost faktem jest to, że wielu chrześcijan, także tych, którzy uczęszczali na lekcje religii, którzy przeszli przygotowanie przed bierzmowaniem, nic nie wie o podstawowych zasadach swojej wiary".

Co więc robić, aby katecheza szkolna była skuteczna (bo nie sądzę,...

9730

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]