Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

– wójt gminy Kadzidło
20.04.2020
Czyta się kilka minut
Od lat wspieramy Polaków na Wileńszczyźnie. Kurpiowska gmina Kadzidło współpracuje z rejonem solecznickim.
P

Pomagamy tamtejszemu gimnazjum, zespołowi Solcza, gminie Dziewieniszki. Przekazujemy pomoce szkolne, stroje ludowe, książki, lektury, żywność. Odnowiliśmy grób profesora Ordy na wileńskiej Rossie. Zderzamy się z niewyobrażalną biedą, chorymi, samotnymi ludźmi. Szczególnie tragiczny jest los dzieci. Nasi rodacy nigdy nie zapomnieli o Polsce. Pielęgnują pamięć, tradycje, tęsknoty. W przekazywaniu darów uczestniczą uczniowie gminnych szkół. Uczą się wrażliwości i bezinteresowności. Obiecaliśmy powrócić do Dziewieniszek. Rozpoczęliśmy zbiórkę żywności, ale epidemia koronawirusa zniweczyła nasze plany. Z inicjatywy wicedyrektora Michała Bogdańskiego została zainicjowana zbiórka pieniężna. Wierzymy, że przed Bożym Narodzeniem odwiedzimy Dziewieniszki. Rodacy potrzebują pilnej pomocy. Ufają, że przyjedziemy. Nie możemy ich zawieść. Byłoby to niewybaczalnym zaniedbaniem. Bardzo prosimy o wpłaty.

Adres strony: pomagam.pl/polacynalitwie
Poprzez stosowne sprawozdanie rozliczymy najdrobniejszy datek. Z wdzięcznością.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]