Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

19.08.2019
Czyta się kilka minut
Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. Ks. dr. Mosinga zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc dla 48-letniego Włodzimierza Romanowa z Mościsk na Ukrainie.
P

Pięć lat temu Włodzimierz spadł z rusztowania na budowie, w wyniku czego doznał złamania kręgosłupa. Pomimo przebytych operacji jest sparaliżowany od pasa w dół. Jest inwalidą pierwszej grupy, a wysokość jego renty to w przeliczeniu ok. 250 zł. Włodzimierz mieszka na pierwszym piętrze w bloku. Praktycznie nie wychodzi z domu, aby to zrobić, potrzebuje pomocy kilku osób. Mieszka samotnie, po wypadku opuściła go żona. Jego wielkim marzeniem, a jednocześnie ogromnym ułatwieniem w codzienności byłby montaż windy – platformy schodowej w korytarzu. Koszt używanej platformy to od 5 do 10 tys. zł, zależnie od firmy i stanu. Drugie urządzenie, które bardzo ułatwiłoby życie Włodzimierza, to trójkołowy skuter dla niepełnosprawnych, na którym mógłby się poruszać po mieście. Jego cena to nieco powyżej 4,5 tys. zł. Na Ukrainie osoby niepełnosprawne muszą radzić sobie same z codziennymi przeszkodami, nie ma żadnych refundacji, a pomoc państwa jest tylko teoretyczna. Jeśli ktoś chciałby pomóc Włodzimierzowi, prosimy o wpłaty na konto fundacji BNP Paribas: 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 z dopiskiem ,,Włodzimierz Romanow”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]