Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

04.02.2019
Czyta się kilka minut
Mam na imię Adam, skończyłem 32 lata. Pomimo mojej niepełnosprawności każdego dnia jestem osobą pogodną.
M

Mam wiele marzeń, największym jest to, by móc żyć normalnie. Cierpię na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, dlatego poruszam się na wózku. Cechą charakterystyczną tej choroby jest postępująca patologia mięśniowo-szkieletowa. Mówiąc prościej: bez odpowiednich ćwiczeń następuje zanik mięśni, pogarsza się utlenienie całego organizmu. Zabiegi i ćwiczenia pozwalają na poprawę koordynacji ruchowej, z którą mam największe problemy. By móc to osiągnąć, muszę jeździć na turnusy rehabilitacyjne. Jeden turnus to wydatek 5 tys. zł. W tej chwili dodatkowo zbieram fundusze na zakup najnowocześniejszego urządzenia do redukcji chodu, jakim jest „egzoszkielet”. Jest to amerykański wynalazek, który zrewolucjonizował świat fizjoterapii neurologicznej. Działa tam, gdzie zawodzą ludzkie mięśnie. Koszt urządzenia wynosi aż 60 tys. zł z podatkiem VAT. Urządzenie pozwala osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym ćwiczyć w oczekiwaniu na moment, w którym będzie już możliwe zrekonstruowanie uszkodzonego kręgosłupa.

Będę Państwu wdzięczny za wsparcie finansowe. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994. W tytule należy wpisać: „11770 Popławski Adam Piotr, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]