Reklama

Potrzebujemy głosu Episkopatu!

Potrzebujemy głosu Episkopatu!

25.07.2017
Czyta się kilka minut
Drodzy Biskupi Kościoła w Polsce: dlaczego milczycie? Dlaczego w miejsce Waszego głosu słyszymy wypowiedzi ludzi (z nieskrępowanym dostępem do mediów) uzurpujących sobie prawa do dyktowania wykładni na temat wiary, etyki, patriotyzmu?
C

Czy na odwagę stać tylko Kościół luterański (publikacja na Deon.pl z wypowiedzią bp. Jerzego Samca)? Jakie argumenty każą Wam wstrzymywać się od głosu w momentach decydujących o przyszłości tego kraju?

Na Waszych oczach demontuje się europejskie państwo. Czy obrona podstawowych zasad demokracji i ludzkiej godności, gwarantujących również wolność sumienia i poglądów, jest według Was „mieszaniem się do polityki”? Na jakie zyski dla Kościoła w Polsce liczycie, wspierając brakiem reakcji takie postępowanie władzy jak upartyjnienie sądów? Nie niepokoi Was prawo ustanawiane nocą, w asyście policji na terenie Sejmu?

Macie wystarczającą wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania demokratycznych państw i społeczeństw. Dlaczego brakiem reakcji pozwalacie na niszczenie tego, co zostało zbudowane przez ostatnie 30 lat? Nie pamiętacie już czasów komuny, jej mechanizmów i metod upokarzania oraz upadlania ludzi? Nie dostrzegacie podobieństw? Zareagujecie dopiero, kiedy macki władzy sięgną po dobra kościelne i jego ludzi? Wcześniej nie?

Nie każcie nam czekać dłużej. Potrzebujemy Waszego wyraźnego głosu teraz. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Głos wołającego na puszczy. Proszę autora o wskazanie któregokolwiek z hierarchów który byłby autorytetem dla ludzi. Pozamykani w swoich pałacach, dawno już stracili kontakt z ludźmi. Świat oglądają poprzez Rydzyka i jego media i innego świata nie widzą. Zupełnie jak Kaczyński który nawet krajów ościennych nie zna. Głównym ich tematem rozważań są fobie seksualne, to dla nich największe zagrożenie. Sprawiają wrażenie, jakby wszyscy wstąpili do sekty Rydzyka i razem z nim sprzedawali relikwie JPII. Nawiasem mówiąc skąd Rydzyk ma dostęp do relikwii JPII? Oj dużo żalu tzreba byłoby wylać.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]