Reklama

Ładowanie...

Ponury obraz inteligencji

17.06.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 24/13
W

W ostatnim numerze „TP” (24/2013) Katarzyna Kubisiowska opisała historię 30-letniej Marty, ofiary przemocy domowej, nękanej fizycznie i psychicznie przez swojego męża. Opisany przypadek to nadzwyczaj ponury obraz części naszej inteligencji, bo to przecież nie odosobniony przypadek przemocy w tej grupie społecznej. Mniej jednak dziwi, że otoczenie tego „miłego i przyjaznego kumpla i towarzysza” jest bezrefleksyjnie po jego stronie. Bardziej zaskakuje fakt, że nikt z ich przyjaciół nie wyciągnął ręki do tej kobiety! To jest prawdziwa miara gruboskórności oraz poziomu empatii. A niektóre próby „tłumaczenia” przemocy są zbyt groteskowe jak na inteligentnych ludzi.

704

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]