Reklama

Ponury obraz inteligencji

Ponury obraz inteligencji

17.06.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 24/13
W

W ostatnim numerze „TP” (24/2013) Katarzyna Kubisiowska opisała historię 30-letniej Marty, ofiary przemocy domowej, nękanej fizycznie i psychicznie przez swojego męża. Opisany przypadek to nadzwyczaj ponury obraz części naszej inteligencji, bo to przecież nie odosobniony przypadek przemocy w tej grupie społecznej. Mniej jednak dziwi, że otoczenie tego „miłego i przyjaznego kumpla i towarzysza” jest bezrefleksyjnie po jego stronie. Bardziej zaskakuje fakt, że nikt z ich przyjaciół nie wyciągnął ręki do tej kobiety! To jest prawdziwa miara gruboskórności oraz poziomu empatii. A niektóre próby „tłumaczenia” przemocy są zbyt groteskowe jak na inteligentnych ludzi.

704

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]