Reklama

Ładowanie...

Pomoc dla Darka

Pomoc dla Darka

29.02.2004
Czyta się kilka minut
Darek urodził się z zaćmą obu oczu, miał zmętniałe soczewki i patrzył na świat jak przez mleczną szybę. Sytuację pogarszał zez i oczopląs. W pierwszym roku życia operacyjnie usunięto soczewki, zastępując je mocnymi okularami. Rozpoczęto też trudną i trwającą do dziś rehabilitację. Darek ma już osiem lat, systematycznie uczęszcza na zajęcia terapeutyczne i logopedyczne. Ma postępy w rozwoju. Są to może małe kroki, ale ważne i wpływające na resztę życia. Pokonał je dzięki systematycznemu usprawnianiu. Poza pracą i cierpliwością potrzeba jednak jeszcze pomocy finansowej.
O

Od pięciu lat Darek korzysta z konsultacji w Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych “Daj Szansę" - Instytut Terapeutyczny w Toruniu, podczas których opracowuje się programy globalnego usprawniania. Konsultacje są odpłatne, a koszty dalszej rehabilitacji oraz przeprowadzenia dwóch operacji oczu przekraczają możliwości finansowe rodziców. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc, prosimy o wpłaty na konto Fundacji “Daj Szansę" (adres: ul. Piskorskiej 11 87-100 Toruń tel./fax: 0-56, 648-23-63):

30 1020 5011 0000 9802 0012 9346,

z dopiskiem “dla Darka Honkisza".

Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.

WOJCIECH HONKISZ (Kraków)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]