Reklama

Podziel się z sąsiadem!

Podziel się z sąsiadem!

04.02.2019
Czyta się kilka minut
„TP” 3/2019
B

Blok na jednym z krakowskich osiedli: 33 mieszkania w jednej klatce schodowej; spora, stosunkowo, fluktuacja mieszkańców. Ktoś, zapewne z nowych, umieścił na skrzynkach pocztowych dwa kartony z napisami „Podziel się z sąsiadem” – jeden na rzeczy materialne, drugi zaś na książki, z adnotacją: „Wypożycz, przeczytaj, oddaj, dodaj coś od siebie”. Sprawdza się! Zacząłem od książek (podzieliłem się Kisielewskim), a potem zostawiłem świąteczny numer „Tygodnika”. Szybko zniknął. Trzy dni temu dodałem numer noworoczny. Też zniknął. Ja wiem, że to wbrew interesowi ekonomicznemu redakcji. A może odwrotnie? Może to właśnie ten rodzaj ewangelizacji, o której „Tygodnika” pisze? Tak czy inaczej, polecam tego rodzaju maleńkie, wspólnotowe inicjatywy. A nuż wyrośnie z nich coś większego, powszechnego?

Autorzy wydrukowanych na łamach „Tygodnika” listów otrzymają kubki z rysunkiem Macieja Sieńczyka.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]