Reklama

Pierwsze zapisane zdania

Pierwsze zapisane zdania

24.02.2020
Czyta się kilka minut
Serdecznie dziękuję za publikację „Jerzy Turowicz. Książka do pisania”. To był wspaniały pomysł jubileuszowy „Tygodnika”!
Z

Zwłaszcza dla najstarszego pokolenia czytelników, do których należę. Mogę patrzeć i wspominać znane i szanowane przeze mnie osoby, mogę czytać cenne i aktualne fragmenty ich tekstów. Mogłam sięgnąć pamięcią do przełomu lat 40. i 50., kiedy moja matka, bibliotekarka Książnicy Miejskiej w Toruniu, skrupulatnie składała w domu przeczytane „Tygodniki Powszechne”, by potem kolejny rocznik ofiarować bibliotece.

Nawet format „Książki do pisania” każe się z nią zaprzyjaźnić! A pierwszym zapisanym tekstem jest to, czym się dzielę z aktualną redakcją „TP” w podziękowaniu.

Autorzy opublikowanych listów dostaną od nas notes TUROWICZ na 75-lecie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]