Reklama

Pieniądze wrócą do miasta

Pieniądze wrócą do miasta

22.09.2009
Czyta się kilka minut
Roman Gutek - Twórca Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty
Z

Z Wrocławiem współpracuje się fantastycznie, naprawdę, bez kokieterii. To może wynikać z faktu, że do Wrocławia zostaliśmy zaproszeni. Nie było bowiem tak, jak powszechnie się mówi, że Wrocław podkupił festiwal Cieszynowi. Prezydent Wrocławia po prostu zaprosił mnie na spotkanie, podczas którego dostałem propozycję zorganizowania jakiegoś festiwalu, a że wtedy nie byłem jeszcze gotów, by organizować drugi festiwal, i na dodatek w Cieszynie zrobiło się już naprawdę ciasno, postanowiłem przenieść Erę do Wrocławia. Jest nam tu łatwiej. Ale to może nie jest nawet najważniejsze.

Najważniejsze, że prezydent i jego ludzie rozumieją znaczenie kultury. Patrzą na nią szerzej, co w Polsce jest ciągle rzadkością. Mają świadomość, że pieniądze, które wydają, prędzej czy później wrócą do miasta. Rozumieją też, że Wrocław potrzebuje młodych ludzi. Jestem przekonany, że sporo licealistów spośród tych, którzy co roku przyjeżdżają na festiwal, postanowi właśnie we Wrocławiu rozpocząć studia.

Poza tym muszę podkreślić, że we Wrocławiu spotykamy się zwyczajnie ze zrozumieniem. Współpraca z pracownikami Urzędu Miasta, wyznaczonymi przez prezydenta, układa się nam wręcz wzorcowo.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]