Reklama

Odstraszacie ludzi od Kościoła!

Odstraszacie ludzi od Kościoła!

22.07.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 29/13
N

Należę do parafii pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Warszawie. Uważam, że arcybiskup Henryk Hoser i administracja kurialna zachowują się fatalnie. Wyrządzają wielką szkodę naszemu Kościołowi. Buta wobec proboszcza Lemańskiego, pogarda dla parafian z Jasienicy, teraz ustawianie ks. Lemańskiego jako winnego, choć to arcybiskup zawinił – niczemu nie służą. Rozumiem, że to przygotowania do obrony po odwołaniu się ks. Lemańskiego do Watykanu. Jasienicki proboszcz podporządkował się fatalnej decyzji arcybiskupa odwołującej go z probostwa, która de facto jest karą, a kuria i abp Hoser, zamiast się uspokoić, zaczynają go atakować. Odstraszacie ludzi od Kościoła, cynicznie oskarżając o to ks. Lemańskiego. Wstyd!

756

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]