Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

20.01.2014
Czyta się kilka minut
14 – 20 stycznia 2014
U

Ukraina wrze. Parlament w Kijowie uchwalił budżet na 2014 r., a przy okazji kilka antydemokratycznych ustaw, wzorowanych na rozwiązaniach rosyjskich i białoruskich, ograniczających m.in. działalność organizacji pozarządowych i wolność prasy, a także zaostrzających kary za blokowanie siedzib organów władzy. Przepychanie ustawy budżetowej odbyło się bez przekazania posłom projektu dokumentu, bez dyskusji i przez podniesienie rąk, a nie za pomocą systemu elektronicznego. W proteście przeciwko tym zmianom na ulice ukraińskiej stolicy wyszło 100 tys. ludzi; doszło do starć z siłami bezpieczeństwa, które użyły gazu łzawiącego.

Czy wyjdzie na wolność. 11 lutego kończy się kara 25-letniego więzienia dla Mariusza T., pedofila i zabójcy czterech chłopców. Komendant główny policji zapowiedział, że jeśli T. nie obejmie pospiesznie uchwalona ustawa...

5251

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]