Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

05.03.2012
Czyta się kilka minut
28 lutego - 5 marca 2012
Ż

Żałoba narodowa. 16 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w zderzeniu pociągów pasażerskich pod Szczekocinami – największej katastrofie kolejowej w Polsce od 1989 r. W chwili zamknięcia tego numeru „TP” przyczyny wypadku – czyli powód wjazdu jednego z pociągów na niewłaściwy tor – nie były znane, choć zatrzymanie przez prokuraturę dwóch dyżurnych ruchu zdaje się wskazywać na błąd człowieka. Akcja ratunkowa przebiegła wyjątkowo sprawnie, a po odwiedzinach premiera Tuska i prezydenta Komorowskiego na miejscu tragedii ten drugi ogłosił dwudniową żałobę narodową.

Rosja: premier prezydentem. Wybory prezydenckie zakończyły się, zgodnie z przewidywaniami, zwycięstwem 60-letniego Władimira Putina, który otrzymał ponad 60 proc. głosów (przywódca komunistów Giennadij Ziuganow zebrał ok. 18 proc., a miliarder Michaił Prochorow – ok. 10 proc.). „...

4847

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]