Reklama

Obelgi „w obronie prawdy”

Obelgi „w obronie prawdy”

08.04.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 10/13
S

Szkoda, że prof. Andrzej Zybertowicz i o. Michał Mrozek OP nie mieli odwagi, by umieszcić swoje polemiki w „Tygodniku Powszechnym”, który opublikował pytania o. Ludwika Wiśniewskiego. Tak by nakazywał dobry obyczaj, bo, jak mniemam, czytelnicy „Sieci” czy „Gościa Niedzielnego” – na łamach których ukazały się polemiczne wypowiedzi – nie są stałymi czytelnikami „TP”. Natomiast według ks. Stanisława Małkowskiego obelgi rzucane pod adresem o. Wiśniewskiego są to „inwektywy w obronie prawdy i życia” (sic!). Nie mogę też zrozumieć zauroczenia i pochwał naszej hierarchii dla o. Rydzyka, przeplatanych niestety często słowami gromiącymi „wrogów”, czyli inaczej myślących. Pominę za to litościwym milczeniem brak odpowiedzi adresatów na list prof. Lufta i pytania o. Wiśniewskiego.
Jerzy Horn

OD REDAKCJI:
W dziale "Wiara" tego wydania publikujemy wywiad z bp. Wiesławem...

1013

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]