Reklama

„Nowiny-Kurier" wychodzi nadal

„Nowiny-Kurier" wychodzi nadal

15.01.2007
Czyta się kilka minut
Informacje na temat zamknięcia z dniem 31 grudnia 2006 r. ostatniej polskojęzycznej gazety w Izraelu, tygodnika "Nowiny-Kurier" - o czym pisaliśmy w numerze 53. "Tygodnika" - nie sprawdziły się. Choć losy gazety ważyły się długo i według krążących w Izraelu słuchów miała ona ulec likwidacji z końcem ubiegłego roku, to jednak ostatecznie ukazuje się nadal. Wydawcę "Nowin-Kuriera" przepraszamy, że pospieszyliśmy się z "pochowaniem" jego tygodnika. Cieszymy się, że mimo kurczenia się kręgu izraelskich czytelników znających język polski - co jest owocem zarówno biologii, jak i opanowania przez nich języka hebrajskiego - polskie piśmiennictwo w Ziemi Świętej nadal trwa.
A

Aleksander Klugman (Tel Awiw)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]