Reklama

Ładowanie...

Nagroda dla Jerzego Narbutta

12.10.2003
Czyta się kilka minut
Jerzy Narbutt, poeta, prozaik, publicysta, twórca tekstu hymnu “Solidarności", autor powieści “Ostatnia twarz portretu", otrzymał Nagrodę Literacką im. Leszka Proroka za całokształt twórczości.
N

Nagroda upamiętnia Leszka Proroka (1919-1984), prozaika, dramaturga, eseistę, znawcę i badacza twórczości Josepha Conrada, ale także wielkiego autorytetu moralnego, żołnierza AK, uczestnika Powstania Warszawskiego, więźnia politycznego czasów stalinowskich, zmarłego podczas rozwożenia darów dla potrzebujących w okresie stanu wojennego. Laur wręczyła Maria Prorokowa 24 września br. w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Uroczystości towarzyszyła projekcja filmu Grażyny Banaszkiewicz “Smutne pół rycerzy żywych", nawiązującego do wspomnień Leszka Proroka o tym samym tytule.

(m)

631

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]