Reklama

Ładowanie...

Nagroda "Archiwum Emigracji"

Nagroda "Archiwum Emigracji"

11.01.2004
Czyta się kilka minut
Nagroda ma promować podstawowe badania naukowe nad dziejami i dorobkiem wychodźstwa polskiego po 1939 r. Przyznaję się ją, w wysokości 1000 zł, za wybitną pracę magisterską i rozprawę doktorską, obronioną w 2003 r., w czterech dziedzinach: literaturoznawstwo (także: teatr, językoznawstwo), historia (także: źródłoznawstwo, biografistyka, czasopiśmiennictwo, bibliografia, wojskowość), historia kultury i socjologia (także: naukoznawstwo, religioznawstwo, filozofia, muzykologia), historia sztuki (także: historia książki, edytorstwo, muzealnictwo).
N

Nagrodę przyznaje Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Pracownia Badań Emigracji Instytutu Literatury Polskiej UMK w maju na uroczystym spotkaniu. Jury Nagrody stanowi komitet redakcyjny czasopisma “Archiwum Emigracji": Janusz Kryszak, Jarosław Koźmiński, Wacław Lewandowski, Wojciech Ligęza, Krzysztof Pomian, Dobrochna Ratajczakowa, Anna Supruniuk, Mirosław A. Supruniuk.

Niepublikowane prace magisterskie i rozprawy doktorskie, w dwóch egzemplarzach, mogą zgłaszać, do 31 stycznia 2004 r., instytuty naukowe, promotorzy i recenzenci pod adresem: redakcja "Archiwum Emigracji", Biblioteka UMK, ul. Gagarina 13, 87-100 Toruń, e-mail: Archiwum@bu.uni.torun.pl

Prof. JANUSZ KRYSZAK, przewodniczący jury

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]