Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Modlitwa za uchodźców

Modlitwa za uchodźców

08.01.2018
Czyta się kilka minut
Janina Ochojska zaapelowała, by księża użyli formularza mszy za uchodźców i wygnańców 14 stycznia w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Akcję mszazauchodzcow.pl wsparli m.in. prymas abp Wojciech Polak, przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki oraz odpowiedzialny za duszpasterstwo migrantów bp Krzysztof Zadarko.
W

Wszechmogący Boże, dla Ciebie nikt nie jest obcy i nikogo nie pozbawiasz swojej pomocy, wejrzyj łaskawie na uchodźców i wygnańców, (…) pozwól im powrócić do ojczyzny, a nam daj serce czułe na potrzeby ubogich i przybyszów” – to jedna z modlitw formularza mszy za uchodźców i wygnańców ze zbioru mszy okolicznościowych Mszału Rzymskiego. Janina Ochojska zaapelowała, by księża użyli tego formularza 14 stycznia w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Akcję mszazauchodzcow.pl wsparli m.in. prymas abp Wojciech Polak, przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki oraz odpowiedzialny za duszpasterstwo migrantów bp Krzysztof Zadarko. Ponieważ liturgia wypada w niedzielę, użycie formularza ze zbioru mszy okolicznościowych wymaga zgody biskupów diecezjalnych. O taką zgodę na wniosek krakowskich dominikanów wystarał się rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Akcja łączy różne środowiska – od Laboratorium „Więzi” do tygodnika „Niedziela”. „Tygodnik Powszechny” także w nią się włącza. Liczymy, że w przyszłą niedzielę nie będzie w Polsce świątyni, w której nie zabrzmi modlitwa za uchodźców. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Cóż mogę w tej sprawie zrobić? Mogę tylko zachęcać moich wierzących przyjaciół i znajomych, by w tę niedzielę udali się na mszę do kościoła, nawet jeśli nie planowali. Bo modlitwa za uchodźców, i za naszą miłość bliźniego - to na pewno dobry pomysł.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]