Reklama

Modlitwa za uchodźców

Modlitwa za uchodźców

08.01.2018
Czyta się kilka minut
Janina Ochojska zaapelowała, by księża użyli formularza mszy za uchodźców i wygnańców 14 stycznia w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Akcję mszazauchodzcow.pl wsparli m.in. prymas abp Wojciech Polak, przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki oraz odpowiedzialny za duszpasterstwo migrantów bp Krzysztof Zadarko.
W

Wszechmogący Boże, dla Ciebie nikt nie jest obcy i nikogo nie pozbawiasz swojej pomocy, wejrzyj łaskawie na uchodźców i wygnańców, (…) pozwól im powrócić do ojczyzny, a nam daj serce czułe na potrzeby ubogich i przybyszów” – to jedna z modlitw formularza mszy za uchodźców i wygnańców ze zbioru mszy okolicznościowych Mszału Rzymskiego. Janina Ochojska zaapelowała, by księża użyli tego formularza 14 stycznia w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Akcję mszazauchodzcow.pl wsparli m.in. prymas abp Wojciech Polak, przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki oraz odpowiedzialny za duszpasterstwo migrantów bp Krzysztof Zadarko. Ponieważ liturgia wypada w niedzielę, użycie formularza ze zbioru mszy okolicznościowych wymaga zgody biskupów diecezjalnych. O taką zgodę na wniosek krakowskich dominikanów wystarał się rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Akcja łączy różne środowiska – od Laboratorium „Więzi” do tygodnika „Niedziela”. „Tygodnik Powszechny” także w nią się włącza. Liczymy, że w przyszłą niedzielę nie będzie w Polsce świątyni, w której nie zabrzmi modlitwa za uchodźców. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Cóż mogę w tej sprawie zrobić? Mogę tylko zachęcać moich wierzących przyjaciół i znajomych, by w tę niedzielę udali się na mszę do kościoła, nawet jeśli nie planowali. Bo modlitwa za uchodźców, i za naszą miłość bliźniego - to na pewno dobry pomysł.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]