Reklama

Lubimy lepszych?

Lubimy lepszych?

30.03.2003
Czyta się kilka minut
W

Wywiad z prof. Jerzym Jedlickim „Przyzwoitość nie jest chlebem powszednim” („TP” nr 9/ 2003), przeprowadzony przez Krzysztofa Burnetkę i Jarosława Makowskiego, jest znakomity. Protestuję jednak przeciwko sformułowaniu: „Nikt nie lubi lepszych od siebie”. To nieprawda, bo ja lubię, choć to zbyt słabe słowo, i to wielu, a w ich liczbie osoby wymienione w wywiadzie, czyli prof. Władysława Bartoszewskiego i prezydenta Vaclava Havla. Nucę im „Plurimos annos”, stukając w klawiaturę i pisząc ten list.

Moc pozdrowień

JACEK PLECIŃSKI (Poznań/Toruń)

587

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]