Reklama

Lekcje czytania

Lekcje czytania

07.04.2014
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.
1

11 kwietnia o godz. 10.00 w Warszawie lekcję dla uczniów klas V i VI poprowadzi JOANNA OLECH. Zapraszamy do Biblioteki Dzieci i Młodzieży nr LIV przy ul. Ludowej 4, będziemy czytać „Wyspę mojej siostry” Katarzyny Ryrych.

11 kwietnia o godz. 11.30 w Wieluniu PIOTR ŚLIWIŃSKI poprowadzi lekcję opartą na rozdziale pt. „Dajmonion” z „Ludzi bezdomnych” Stefana Żeromskiego w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza przy ul. Traugutta 12.

11 kwietnia o godz. 14.30 w Pajęcznie odbędzie się kolejna lekcja z PIOTREM ŚLIWIŃSKIM. Tym razem w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza (ul. Sienkiewicza 5) omówimy wybrane utwory Tadeusza Różewicza z tomu „Matka odchodzi”.

15 kwietnia o godz. 10.45 w Krakowie ANDRZEJ FRANASZEK omówi wiersze Czesława Miłosza „Pieśń” z tomu „Trzy zimy” i Zbigniewa Herberta „Prolog” z tomu...

1687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]