Reklama

Leczenie kompleksów

Leczenie kompleksów

17.02.2014
Czyta się kilka minut
TP 6 / 2014
D

Dwa tygodnie temu ukazał się w „Tygodniku” artykuł na temat pomysłu zorganizowania w 2022 r. w Krakowie zimowych igrzysk olimpijskich („Krakowiacy i górale”, autor: Bartek Dobroch). Jestem zdecydowanym przeciwnikiem organizacji tej imprezy, uważam cały ten pomysł za leczenie kompleksów, kolejny dowód na to, że nasi politycy cywilizacyjnie i kulturowo są bliżsi Ałma Aty niż Monachium.
Tekst jest dość wyważony, chociaż zgrzytałem zębami, czytając jego fragmenty mówiące, gdzie postawić kolejnego białego słonia za kilkaset milionów z moich podatków i zabranych nam ostatnio oszczędności emerytalnych. Fundamentalnie nie zgadzam się natomiast z konkluzją. Autor pisze w niej o konieczności inwestowania w lokalne kluby oraz sport masowy, a następnie dodaje: „Taka taktyka pozwala myśleć o efektach również w wymiarze najbardziej spektakularnym: dorobienia się choćby kilku sportowców,...

1730

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]