Reklama

Laski w 2005 r.

Laski w 2005 r.

01.01.2006
Czyta się kilka minut
W styczniu, dzięki sponsorom i ofiarodawcom, mogliśmy poświęcić “Nasz Dom" - zespół dwóch nowych budynków internatu dla dziewcząt. Pierwszy przewidziany jest dla czterech grup internatowych. Drugi pomieścił kuchnię i zaplecze, jadalnię, pomieszczenia administracyjne i techniczne oraz pokoje internatowe dla dwóch grup. Oba budynki zapewniają ponad 70 mieszkankom wygodne życie, a znakomite warunki pozwalają na naukę codziennych czynności: sprzątania, prania, przygotowywania posiłków. Do wybudowania pozostał trzeci pawilon dla pozostałych grup internatowych (40 osób), ale najpierw musimy zgromadzić fundusze. Udało się jednak dobudować i wyposażyć nową część naszego przedszkola. Dzięki temu możliwy jest przyjazd rodziców z niewidomym dzieckiem - nawet na kilka dni - na instruktaż wychowania niewidomego dziecka od niemowlęctwa (co przewiduje program “wczesna interwencja").
N

Nasz wychowanek, 13-letni Maksymilian Chlewiński, wziął udział w I Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym dla Pianistów Niepełnosprawnych zorganizowanym w Japonii. Maksymilian wśród 100 uczestników był jedynym kandydatem z Polski, otrzymał dyplom i medal. W czerwcu odbyły się międzynarodowe zawody sportowe niewidomych i niedowidzących w pływaniu, lekkiej atletyce i goalballu, z udziałem przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół z Krakowa i Warszawy oraz zawodników z Węgier, Czech, Słowacji, Litwy i Niemiec.

W naszej działalności staramy się ustawicznie polepszać warunki rozwoju niewidomych dzieci, aby w przyszłości znalazły miejsce w świecie. Liczymy na zrozumienie naszych potrzeb i dalszą pomoc. Wszystkim naszym Drogim Ofiarodawcom pragniemy przypomnieć, że Zakład dla Niewidomych w Laskach, prowadzony przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi (Laski 05-080 Izabelin; tel. 0.22.75.23.225), jest organizacją pożytku publicznego i mogą Państwo przekazać nam 1 proc. podatku:

Bank Rozwoju Eksportu SA w Warszawie

02 1140 1010 0000 4399 5800 1002.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]