Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

30.06.2014
Czyta się kilka minut
24 – 30 czerwca
Z

ZMARŁA MAŁGORZATA BRAUNEK
Wybitna aktorka filmowa i teatralna, znana z kreacji stworzonych m.in. w „Polowaniu na muchy” Wajdy, filmach Andrzeja Żuławskiego, „Potopie”, serialu „Lalka” czy „Tulipanach” Jacka Borcucha. Miała 67 lat.
SZCZĘŚCIE W „ZESZYTACH”
„Ale szczęście? Czym ono jest? Wiem, czym jest jego przeciwieństwo, bycie nieszczęśliwym: to poczucie bezczynności, bezużyteczności, nudy, zobojętnienia. Lecz wiem na przykład, że ból nie oznacza bycia nieszczęśliwym. Wiem także, że szczęście, które by trwało, byłoby formą głupoty” – dociekał przed laty Nicola Chiaromonte, włoski pisarz i historyk idei, jeden z głównych bohaterów nowych „Zeszytów Literackich” (nr 126), portretowany tu m.in. przez Bohdana Paczowskiego i Ewę Bieńkowską. Poza tym w kwartalniku obszerny blok materiałów poświęconych podróżom, z przekładami tekstów...

1631

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]