Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

06.02.2023
Czyta się kilka minut
1-6 lutego
W

W TAJPEJ

Polska była gościem honorowym Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej. Z tajwańskimi czytelnikami spotkali się tłumaczeni już na chiński Andrzej Sapkowski czy Witold Szabłowski, ale też autor „Tygodnika” Stanisław Łubieński, którego „Książka o śmieciach” miała premierę właśnie na wystawie. Swoje publikacje prezentowały m.in. Dwie Siostry, Nasza Księgarnia, PIW, Powergraph i Wydawnictwo Literackie.

W KOWNIE

Cieszącą się ogromną popularnością wśród polskich widzów wystawę malarki Aleksandry Waliszewskiej oglądają aktualnie mieszkańcy Kowna. Na litewską odsłonę „Opowieści okrutnych” złożyło się ponad 200 obrazów artystów z Polski, Czech i krajów bałtyckich. Główną oś ekspozycji stanowią prace, o których pisał na naszych łamach Piotr Kosiewski: powszech.net/waliszewska

W ANGERS

Krótkometrażowa animacja „Krab” Piotra Chmielewskiego zdobyła dwie nagrody na festiwalu Premiers Plans prezentującym debiuty europejskich reżyserów. „Krab” to pierwsza część serii filmów pokazujących znane wydarzenia historyczne z perspektywy zwierząt. Film docenili zarówno jurorzy (L’Extra Court Award), jak i publiczność (Audience Award) imprezy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]