Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

27.06.2022
Czyta się kilka minut
21–27 czerwca
W

WYRÓŻNIENIA

Podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon ogłoszono nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2021. To najstarsze polskie wyróżnienie dla twórców literatury fantastycznej – przyznaje się je od 1984 r. Wśród laureatów poprzednich edycji są m.in. Radek Rak, Anna Kańtoch, Łukasz Orbitowski, Maja Lidia Kossakowska, Jacek Dukaj, Anna Brzezińska i Andrzej Sapkowski. Zwycięskie utwory zostaną wyłonione w czasie Krakowskiego Weekendu z Fantastyką Imladris.

PRZYGOTOWANIA

Spółka Starving Pixels, która odpowiada za realizację gry o Kajku i Kokoszu, zaprezentowała krótki filmik z testową wersją rozgrywki. Premiera produkcji planowana jest na 2023 rok. „Kajko i Kokosz: Na plasterki” to gra RPG typu hack’n’slash, co oznacza, że dominującą funkcję pełnić będą w niej pojedynki, zdobywanie doświadczenia i rozbudowywanie statystyk postaci.

ZAPROSZENIA

Wrocławski Dom Literatury ogłosił nabór na pobyty rezydencyjne w czeskim Broumovie. Oferta skierowana jest do pisarzy (niezależnie od uprawianego gatunku literackiego), ilustratorów książek oraz osób tworzących komiksy. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 lipca, a miesięczne pobyty zaplanowano na jesień.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]