Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

16.08.2021
Czyta się kilka minut
10–16 sierpnia
F

FILM BALKONOWY”

Pawła Łozińskiego otrzymał Grand Prix sekcji Semaine de la Critique na Festiwalu Filmowym w Locarno. To historia reżysera, który przez dwa lata rejestrował spotkania z przechodniami, filmując wszystko, co chcieli mu o sobie opowiedzieć.

„PIERWSZE LATO KOŃCA ŚWIATA”

Nastazji Gonery znalazło się wśród finalistów Students Academy Awards i powalczy o nagrodę przyznawaną przez Amerykańską Akademię Filmową najlepszym filmom studenckim. Obraz Gonery został już nagrodzony Srebrnym Lajkonikiem za najlepszy film krótkometrażowy podczas 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

„CICHA ZIEMIA”

Agnieszki Woszczyńskiej to jedyny polski film, który zakwalifikował się do Festiwalu Filmowego w Toronto. Dramat z Agnieszką Żulewską i Dobromirem Dymeckim w rolach głównych powalczy o nagrodę w sekcji Platform. Krótkometrażowe „Fragmenty” Woszczyńskiej prezentowane były w 2014 r. w Cannes.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]