Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

21.06.2021
Czyta się kilka minut
15–21 czerwca
B

BESTIE W CANNES

Do 74. festiwalu filmowego w Cannes zakwalifikowała się sześciominutowa animacja „Bestie wokół nas” Natalii Durszewicz, studentki Szkoły Filmowej w Łodzi. To osadzona w surrealistycznej przestrzeni opowieść, w której odwracają się role ofiar i drapieżników. Laureaci konkursu Cinéfondation zostaną ogłoszeni 15 lipca.

KSIĄŻKI W WARSZAWIE

Po raz 14. przyznano Nagrody Literackie m.st. Warszawy. W kategorii proza wyróżniono „Tkanki miękkie” Zyty Rudzkiej, za najciekawszy tomik poezji uznano „Zakłady holenderskie” Radosława Jurczaka, a wśród książek dla dzieci zwyciężyło „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Tytuł Warszawskiej Twórczyni przyznano Joannie Rudniańskiej, a najlepszą książką o Warszawie okazało się „Najlepsze miasto świata” Grzegorza Piątka.

LALKI W BIAŁYMSTOKU

Ponad 20 spektakli 15 teatralnych grup z kraju i świata zobaczymy podczas rozpoczynającego się właśnie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych „Metamorfozy Lalek” w Białymstoku. Spektakle będą odbywały się we wszystkie weekendy czerwca, lipca i września.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]