Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

24.05.2021
Czyta się kilka minut
18–24 maja
W

WYSTAWA OŁOWSKIEJ

Przez miesiąc zwiedzający Simon Lee Gallery w Hongkongu będą oglądać prace Pauliny Ołowskiej. Wystawa „30 minut przed północą” prezentuje twórczość inspirowaną badaniem stereotypów, na których opierają się często reprezentacje kobiet w sztuce.

WYRÓŻNIENIE KRYNICKIEGO

Laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” za całokształt pracy twórczej został poeta, wydawca i tłumacz Ryszard Krynicki. Gala wręczenia nagrody, podczas której zostaną ogłoszeni również zwycięzcy w kategoriach „książka” i „debiut roku”, odbędzie się w październiku.

DOMEK KAPUŚCIŃSKIEGO

Dwa domki fińskie na Polu Mokotowskim, w tym ten, w którym zaraz po wojnie mieszkał Ryszard Kapuściński, zostaną przekształcone w centrum reportażu. Obok powstanie ogród społeczny i kameralna scena plenerowa.

GALA HIP-HOPU

Pierwsza edycja Lech Polish Hip-Hop Music Awards, wyróżniająca wykonawców najpopularniejszego gatunku muzycznego w Polsce, odbędzie się w sierpniu we wrocławskiej Hali Stulecia. Raperki i raperów wspierać będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jacka Piskorza.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]