Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

02.04.2021
Czyta się kilka minut
29 marca – 1 kwietnia
T

Twórca „Rodziny Treflików”

Marek Skrobecki został uznany za najlepszego reżysera filmów krótkometrażowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w San Diego. Produkcję nominowano także w kategorii „najlepszy film animowany dla dzieci” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE 2021.

Dobra wiadomość

dla tych, którzy nie załapali się na pokazy kinowe jednego z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat. Zaledwie miesiąc po premierze kinowej, na platformę VOD Nowych Horyzontów wchodzi „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego. Film nagrodzono Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni.

„Krąg Kantora”

Adrianny i Iwo Książków to film o młodzieży, która w czasie wojny, na przekór okupacji, tworzyła i rozwijała sztukę. W tym czasie poznali się m.in. Jerzy Nowosielski, Wojciech Jerzy Has, Marek Rostworowski i Jerzy Turowicz. Bezpłatny pokaz z okazji rocznicy urodzin Tadeusza Kantora na stronie vod.nowyteatr.org.

„Outriders”

– jedna z najbardziej oczekiwanych na świecie polskich gier – miała premierę z początkiem kwietnia. Wersję demonstracyjną pobrano przeszło 2 mln razy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]