Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

07.12.2020
Czyta się kilka minut
30 listopada – 6 grudnia
N

Nagroda Millera

Fotoreportaż Karima Mottaghiego o pochówku ofiar koronawirusa na irańskim cmentarzu Vadi-Rahmat otrzymał tegoroczną Nagrodę im. Krzysztofa Millera za najlepszy materiał fotograficzny. Mottaghi brał udział w poszczególnych etapach kąpieli, ubierania, obrzędów pogrzebowych oraz rejestrował je przez 16 dni.

Zdjęcia Hartwiga

Na stronie internetowej Muzeum Warszawy kolekcje.muzeumwarszawy.pl udostępniono zbiór zdjęć wykonanych przez Edwarda Hartwiga. Fotograf, brat poetki Julii Hartwig, od wczesnych lat 50. XX w. przez pół stulecia rejestrował widoki zmieniającej się stolicy. Zobaczymy odbudowane po wojnie miasto, jego panoramy, ale też nastrojowe pejzaże parków i pustych ulic.

Debiut Holoubka

Reżyser „25 lat niewinności. Sprawy Tomka Komendy” Jan Holoubek otrzymał Nagrodę Specjalną Jury na Black Nights Film Festival w Tallinie. Film brał udział w konkursie debiutów.

Komiks na nowo

Netflix ogłosił pierwszą polską oryginalną serię animowaną. Serial „Kajko i Kokosz” oparty na komiksie Janusza Christy obejrzymy w przyszłym roku.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]