Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

05.10.2020
Czyta się kilka minut
28 września – 4 października
Z

Znamy nazwiska

autorek nominowanych do tegorocznej Nagrody Conrada. Na wyróżnione przez kapitułę książki Doroty Brauntsch, Joanny Gierak-Onoszko, Barbary Klickiej, Doroty Kotas i Urszuli Zajączkowskiej można głosować do 24 października za pośrednictwem strony conradfestival.pl.

Książka redaktora

naszego działu naukowego Łukasza Lamży „Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze” zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu na najlepszą polską książkę popularnonaukową. Plebiscyt organizowany jest przez warszawski Festiwal Nauki, Instytut Książki oraz miesięcznik „Nowe Książki”. Gratulujemy!

Autorka muzyki

do filmu „xABo. Ksiądz Boniecki”, kompozytorka Hania Rani, została niekwestionowaną zwyciężczynią tegorocznej edycji muzycznych Fryderyków, odbierając statuetki aż w czterech kategoriach. Jury hojnie wyróżniło jej debiutancki album „Esja”. Brawo!

W oczekiwaniu

na kolejną edycję Konkursu Chopinowskiego, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza wszystkich melomanów na cykl mistrzowskich recitali i koncertów kameralnych – streaming na kanale YouTube Instytutu.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]