Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

13.07.2020
Czyta się kilka minut
6 – 12 lipca
N

Nowe formy cenzury

Ponad 150 intelektualistów z różnych krajów, wśród nich Margaret Atwood, Noam Chomsky, Francis Fukuyama, Gloria Steinem i Salman Rushdie, podpisało się pod listem otwartym przeciw zjawisku określanemu jako cancel culture – praktyce bojkotowania osób i dzieł określanych jako niepoprawne. Sygnatariusze apelują, by ogólnoświatowa dyskusja dotycząca rasizmu nie prowadziła do tłumiącej debatę nietolerancji dla odmiennych opinii.

Stare metody zarządzania

Bojkotu można dopatrywać się w postawie ministra Piotra Glińskiego, który nie powołuje nowego dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wybrany na początku maja przez komisję konkursową Tomasz Kolankiewicz bez decyzji szefa resortu kultury nie może formalnie objąć stanowiska. Impreza ma się odbyć za dwa miesiące.

Kino Lem

Dzięki współpracy „TP” i telewizji Arte będą Państwo mogli zobaczyć film Borysa Lankosza „Autor Solaris” poświęcony pisarzowi, filozofowi, a kiedyś także felietoniście „Tygodnika” Stanisławowi Lemowi. Premiera w niedzielę 19 lipca o godz. 18 pod adresem powszech.net/autorsolaris. Dostęp bezpłatny. Zapraszamy!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]