Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

11.08.2019
Czyta się kilka minut
5 – 9 sierpnia
S

Stacja

W 2023 r. w Antarktyce powstanie nowy – i nowocześniejszy – budynek Polskiej Stacji Badawczej im. Henryka Arctowskiego. Efektowny projekt przygotowała pracownia Kuryłowicz & Associates, koszt budowy to ok. 88 mln zł.

Transfer

Scenarzyści David Benioff i Dan Weiss, twórcy słynnej „Gry o tron” na podstawie powieściowego cyklu George’a R.R. Martina, zakończyli współpracę z HBO i przeszli do stajni Netfliksa, inkasując przy okazji okrągłą sumę 200 mln dolarów.

Casting po polsku

Jesienią na antenę TVN wróci kontrowersyjny „Big Brother”. O oglądalność stacja chyba nie musi się martwić, skoro samą chęć udziału w nowej edycji programu wyraziło 26 tys. osób.

Casting po angielsku

W najnowszym filmie o Jamesie Bondzie – ostatnim, w którym w tytułowej roli wystąpi Daniel Craig – może zagrać książę Karol. „Independent” twierdzi, że jako uosobienie wszystkiego, co brytyjskie, następca tronu nie tylko otrzymał propozycję od twórców serii, ale że odwiedził również plan filmowy.

Nagroda

 

Na festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie nagrodę Wielkiego Redaktora otrzymała Małgorzata Szczurek (na zdjęciu), założycielka krakowskiego wydawnictwa Karakter, pracująca także nad powieściami Wiesława Myśliwskiego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]