Reklama

Ładowanie...

Kultura otwartego społeczeństwa

01.06.2011
Czyta się kilka minut
Leszek Wojtasiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego: "Albo będziemy w czołówce liderów gospodarczych Europy, albo stracimy szansę i pozostaniemy w ogonie".
G

Grzegorz Nurek: Spotykamy się podczas V Światowych Dni Innowacji. Wiele debat poświęconych jest tolerancji...

Leszek Wojtasiak: Wyznaczyliśmy w Wielkopolsce kilka kierunków wspierania działań innowacyjnych w gospodarce. W Polsce jako region jesteśmy liderem w wykorzystaniu środków europejskich. Ale dyskutujemy nad tym, jak jeszcze szybciej, aktywniej rozwijać się w różnych obszarach gospodarki. Po raz piąty zorganizowaliśmy w Poznaniu Światowe Dni Innowacji. Rokrocznie organizowane konferencje, podczas których zastanawiamy się, jak uczynić wielkopolską przedsiębiorczość innowacyjną (a tym samym konkurencyjną), przynoszą wymierne efekty.

Jeszcze niedawno na terenie naszego województwa działały 2 niewielkie, lokalne klastry przemysłowe. Dziś jest ich blisko 30. I są silne, dysponują dużymi budżetami, pomysłami na rozwój...

4202

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]